رازهای نگهداری از گیاهان آپارتمانی

رازهای نگهداری از گیاهان آپارتمانی بسیار مهم اما ساده است.بسیاری از افراد به نگهداری گیاهان آپارتمانی علاقه دارند. ما در یک مقاله دیگر به فواید شگفت انگیز گیاهان آپارتمانی پرداختیم. حال وقت آن رسیده در مورد نگهداری از انها نکاتی مهمی را بیان کنیم.

گیاهان  موجوداتی زنده هستند .انها مانند کودکی  نیازمند مراقبت و توجه زیادی برای حفظ نشاط و شادابی هستند.

رازهای نگهداری از گیاهان آپارتمانی

1.بدون نور ،گیاه زنده نمی ماند

گیاهان برای رشد و فتوسنتز و فعالیت‌های زیستی خود به نور نیاز دارند .دو منبع اصلی نور طبیعی و نور مصنوعی برای گیاهان آپارتمانی موجود است.

نور طبیعی نوری است که از خورشید به گیاهان می‌رسد اما نور مصنوعی  از طریق لامپ‌های رشد گیاهی به گیاه می‌رسد. بعضی از  گیاهان به نور مستقیم خورشید احتیاج دارند و برخی برای رشد بهتر خود نیازمند نور غیر مستقیم هستند.

با توجه به نوع گیاه آپارتمانی خود متوجه شوید که نور مناسبی برای گیاه فراهم می‌کنید یا خیر…

عدم نوردهی مناسب در گیاهان علائمی مانند زردی، افتادگی برگ‌ها ، ریزش برگ ها را به دنبال دارد.

رازهای نگهداری از گیاهان آپارتمانی

2.گیاه را تشنه یا بیش از حد سیراب نکنید

یکی دیگر از رازهای نگهداری از گیاهان آپارتمانی میزان آبیاری به آنهاست.

قبل از دادن آب به گیاه خود مطالعه کنید که گیاه مد نظر شما آیا به آب کمی نیاز دارد یا به آب زیاد؟

آبیاری فراوان باعث می‌شود تا مواد موجود در خاک شسته شود و خاک فقیر از مواد مورد نیاز گیاه شود. زمان آبیاری نیز یکی دیگر از نکات مهم در این خصوص است. به عنوان قاعده کلی برای زمان آبیاری باید زمانی به گیاه مورد نظر خود آب دهید که خاک در بالای گلدان خشک شود( تا عمق ۱ تا ۲ اینچ)

حتماً توجه داشته باشید که در زیر گلدان‌ها باید یک یا چند تا سوراخ ایجاد کنید. به این ترتیب آب میتواند از همه نقاط گلدان عبور کند و به تمام قسمت‌های ریشه برسد.

3.گیاه گرمش نشه:راز مهم نگهداری

دمای محیط از دیگر رازهای نگهداری از گیاهان آپارتمانی می‌باشد .گیاهان آپارتمانی معمولا در دمای ۱۸ تا ۲۴ درجه سلسیوس به خوبی رشد می‌کنند. دماهای بالاتر یا پایین‌تر از این مقدار ممکن است به گیاه آسیب برساند.

اگر تغییر دمای شدیدی بر روی گیاه ایجاد کنید به آن استرس وارد می‌کنید . استرس یکی از مهم‌ترین عوامل در ریزش برگ‌های گیاه است. در این خصوص ما مقاله‌ای داریم که می‌توانید برای اطلاعات بیشتر آن را مطالعه کنید.

4.مقدار غذای روزانه گیاه

گیاهان نیازهای متفاوتی به مواد غذایی دارند و این مواد غذایی خود را از مواد موجود در خاک و کود تهیه می‌کنند. انتخاب خاک و کود مناسب تاثیر بسیاری بر رشد و سلامت گیاه دارد .باید توجه داشته باشید که با گذر زمان خاک گلدان معمولاً کیفیت اولیه خود را از دست می‌دهد .بنابراین با دادن کود مناسب به گیاه باید نیازهای غذایی آن را در طول زمان تامین کرد.اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید مقاله خارجی زیر میتواند برایتان مفید باشد

Secrets of keeping houseplants

اگر تمایل دارید راجع انواع کودها و نیاز های غذایی مورد نیاز گیاهان بیشتر بدانید ،توصیه میکنیم مقالات زیر را مطالعه کنید:

قرص کودهای گیاهان آپارتمانی و رازهای آن

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *